Alkomat
O tym się mówi! Wiadomości

Akcja “Trzeźwy kierowca”. Ponad 1000 kontroli na krajowej 18-tce.

Ponad 1000 przebadanych kierujących, dwóch nietrzeźwych, jeden po użyciu i jeden z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych – działania żarskiej drogówki ze Strażą Graniczną na K-18.

W środę, 11 kwietnia od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żarach prowadzili działania pn. ,,Trzeźwy kierowca”, na odcinku drogi krajowej K-18 oraz drogach dojazdowych. Jest to trasa prowadząca do granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, w związku z tym ruch pojazdów ciężarowych i osobowych jest bardzo duży. W akcji policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej. Głównym celem tych działań było skontrolowanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących, a w szczególności kierujących pojazdami ciężarowymi. Wsiadając za kierownicę pojazdu, który ma kilkanaście ton trzeba być świadomym i odpowiedzialnym kierowcą. Kierowanie po alkoholu w takim przypadku stanowi ogromne, wręcz śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji przebadano ponad tysiąc kierujących, wśród nich dwóch kierujących było nietrzeźwych, jeden po użyciu alkoholu oraz jeden, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Byli to kierujący pojazdami osobowymi.

Środowe działania prowadzone były nieprzypadkowo, ponieważ podczas akcji w dniu 23 marca br. podczas kilku godzin działań skontrolowano trzeźwość blisko 1500 kierujących. Niestety siedmiu , w tym pięciu, którzy kierowali ciężarówkami zdecydowało się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po alkoholu. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich kierowców, którzy udają się w podróż drogą, która jest bardzo ruchliwa policjanci w czwartek, 12 kwietnia, kolejny raz zorganizowali ,,Trzeźwego kierowcę”. W ciągu niecałych trzech godzin wpadło trzech kierowców ciężarówek, którzy byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał blisko jeden promil alkoholu.

Zatrzymując tych kierowców policjanci być może zapobiegli tragedii, eliminując kilkunastotonowy pojazd z ruchu, którego kierowca był nietrzeźwy.

Źródło: KPP ŻaryOne thought on “Akcja “Trzeźwy kierowca”. Ponad 1000 kontroli na krajowej 18-tce.

  1. Całkiem dobry wynik! Spodziewałem się, że więcej osób decyduje się wsiąść do auta po alkoholu a tymczasem okazuje się, że złapanych kierowców po spożyciu można liczyć w promilach.

Comments are closed.