Lubuski Kongres Kobiet
Polityka

Burmistrz Żar, Danuta Madej, wśród wyróżnionych lubuszanek

Podczas IX Lubuskiego Kongresu Kobiet, poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu – laureatki konkursu Marszałka Województwa Lubuskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się również Danuta Madej pełniąca obecnie funkcję Burmistrza Żar.

Podczas Kongresu po raz trzeci wręczono statuetki „Liderki Lubuskiego Samorządu”.

– Liderki Lubuskiego Samorządu to przykłady kobiet z pasją, pełnych zaangażowania, kobiet przebojowych, aktywnych społecznie – kobiet, które nie boją się wyzwań – mówiła marszałek.

Celem konkursu jest wyróżnienie lubuskich kobiet, które w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz rozwoju samorządności w regionie. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, co niewątpliwie świadczy o tym, że mamy olbrzymi potencjał zaangażowanych kobiet. W poprzednich edycjach uhonorowanych zostało 20 wyjątkowych liderek. W tym roku spośród wielu zgłoszonych kandydatek, kapituła Konkursu wybrała do uhonorowania 10 wyjątkowych Pań.

Wśród wyróżnionych liderek znalazła się Danuta Madej, obecny burmistrz naszego miasta.  Z samorządem lokalnym związana jest od 2002 roku kiedy to zdobyła mandat Radnej Powiatu Żarskiego. W latach 2006-2010 ponownie została wybrana przez mieszkańców miasta na kolejną kadencję. W tym czasie pieniła funkcję Członka Zarządu Powiatu Żarskiego i była przewodniczącą komisji budżetu. Obecnie piastuje funkcję Burmistrza Miasta Żary. Zawsze zaangażowana, służy doświadczeniem przy pozyskiwaniu środków finansowych na rzecz miasta Żary.

Tytuł Honorowego Obywatela Województwa Lubuskiego odebrała Joanna Brodzik, aktora i ambasadorka województwa lubuskiego. Osiem Lubuszanek odebrało także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Nagrody laureatkom wręczyła marszałek Elżbieta Anna Polak.

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego