1 czerwca 2020

Żary24 online

Portal miejski

Idealna sala weselna do tańca! Jak wybrać odpowiedni lokal na zabawę weselną?

Idealna sala weselna do tańca! Jak wybrać odpowiedni lokal na zabawę weselną? 2
Tradycyjne polskie wesele opiera się nie tylko na smacznej kuchni, dobrej muzyce oraz efektownym wystroju. Praktycznie żadne wesele nie może się bowiem odbyć bez tańców oraz dobrej zabawy na parkiecie. Aby było to możliwe, sale weselne muszą być jednak odpowiednio przystosowane pod względem nawierzchni, wielkości oraz układu. Jak wybrać idealny lokal do tańca w Żarach i nie tylko?

Idealna sala weselna do tańca! Jak wybrać odpowiedni lokal na zabawę weselną? 3

Tradycyjne polskie wesele opiera się nie tylko na smacznej kuchni, dobrej muzyce oraz efektownym wystroju. Praktycznie żadne wesele nie może się bowiem odbyć bez tańców oraz dobrej zabawy na parkiecie. Aby było to możliwe, sale weselne muszą być jednak odpowiednio przystosowane pod względem nawierzchni, wielkości oraz układu. Jak wybrać idealny lokal do tańca w Żarach i nie tylko?

Sale weselne w Żarach z idealną podłogą do tańca

Rodzaj podłogi w salach weselnych to bardzo często pomijany przez nowożeńców element podczas oglądania poszczególnych lokali. Tak, jak na jego pominięcie mogą pozwolić sobie pary organizujące kameralne przyjęcie, na którym goście raczej skupią się na jedzeniu i rozmowie, tak nowożeńcy organizujący zabawę weselną połączoną z tańcami absolutnie nie mogą nie zwrócić na niego uwagi! Odpowiednia nawierzchnia w sali weselnej zapewni bowiem wszystkim gościom komfortową oraz w pełni bezpieczną zabawę oraz sprawi, że nasze wesele przebiegnie bez żadnych przykrych incydentów.

Sale weselne w Żarach i okolicach to lokale posiadające różnego rodzaju podłogi. Wśród nich dominują głównie klasyczne kafelki, drewniany parkiet oraz podłogi wykonane z drewnianych lub syntetycznych paneli. Do tańca najlepiej sprawdzą się drewniane podłogi, które są zdecydowanie mniej śliskie od popularnych kafelek oraz paneli. Dzięki temu są w stanie zagwarantować wygodną oraz w pełni bezpieczną zabawę do białego rana. Obecność takiej nawierzchni szczególnie docenią bawiące się na naszym weselu panie, które w większości przypadków przybędą na uroczystość w wysokich szpilkach.

Sale weselne w Żarach a ich rozmiary

Każdy przyszły nowożeniec doskonale wie, że wielkość sali weselnej musi być starannie dopasowana do liczby zaproszonych gości. Rozmiar lokalu ma duże znaczenie także dla przebiegu samej zabawy – sala weselna powinna być bowiem na tyle duża, aby każdy gość miał wystarczającą ilość miejsca na swobodną zabawę na parkiecie, ale także nie za wielka, aby nie sprawiała wrażenia zbyt pustej. Przyjmuje się, że na jednego gościa powinien przypadać ok. 1 m2 parkietu.

Oglądając sale weselne w Żarach warto zwrócić uwagę także na ich układ. Najlepiej, jeśli sam parkiet będzie pozbawiony obecności takich elementów, jak kolumny, filary oraz blisko położone schody, gdyż mogą one stanowić przeszkodę podczas swobodnej zabawy oraz sprawić, że goście będą na nie mimowolnie wpadali podczas tańca.

Parkiet a część jadalna – razem czy osobno?

Na zabawie weselnej zwykle gościmy nie tylko młode osoby, które większość zabawy spędzą na parkiecie, ale także starszych gości, którzy będą głównie podziwiali toczącą się na parkiecie zabawę. Najlepszym rozwiązaniem, które umożliwi wszystkim gościom aktywny udział w weselu, jest wybór sali weselnej, w której parkiet będzie połączony z częścią jadalną.

Dzięki połączeniu części jadalnej z parkietem siedzący przy stołach goście będą mogli obserwować toczącą się na parkiecie zabawę oraz pośrednio w niej uczestniczyć. Bawiący się na parkiecie weselnicy z kolei będą mogli zaspokoić głód czy pragnienie bez konieczności pokonywania schodów czy udawania się w tym celu do osobnego pomieszczenia.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Żary – więcej na WeselezKlasa.pl