1 czerwca 2020

Żary24 online

Portal miejski

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? 2

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? 3

Mamy właśnie okres jesienno-zimowy, czyli urodzaj dla wszelkiego rodzaju przeziębień, zachorowań na grypę oraz choroby dróg oddechowych. W takim okresie zwykła wizyta w pobliskiej przychodni może przysporzyć wiele nerwów – kolejki, zapisy, zajęta linia telefoniczna, zbyt krótka wizyta u lekarza.

Strach pomyśleć o innych problemach zdrowotnych, jak również poważniejszych chorobach. Jednak w takich sytuacjach najlepiej sprawdza się posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki niemu ominą nas kolejki, wizyta oraz zalecenia lekarskie będą wyczerpujące a zapisać się będzie mogli online. Trzeba tylko wiedzieć jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Po co nam polisa zdrowotna?

Dla wielu osób ten krok może wydawać się niezrozumiały – mamy umowę o etat, pracodawca opłaca nam składki zdrowotne – możemy więc korzystać z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tutaj jednak najczęściej zaczynają się schody – w okresie największych zachorowań kolejki do lekarza pierwszego kontaktu zdają się nie mieć końca. Zapisanie się na wizytę tego samego dnia w takim czasie w wielu miejscach graniczy z cudem.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na swobodne korzystanie z przysługującej opieki medycznej. Zapisu na wizytę możemy dokonać nie tylko telefonicznie, ale również online, co jest dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób, które znaczną część dnia spędzają w pracy.
Polisa zdrowotna pozwala również na wizytę u specjalisty bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli przytrafi nam się schorzenie wymagające lekarza określonej specjalizacji, możemy liczyć, bez długiego czasu oczekiwania na wizytę.

W przeciwieństwie do wizyt prywatnych – posiadając prywatne ubezpieczenie zdrowotne – wizyty u specjalisty są najczęściej darmowe. Z polisą zdrowotną zyskujemy również dostęp do wielu placówek (wystarczy sprawdzić co oferuje ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl). Na terenie Polski przynajmniej kilka tysięcy placówek współpracuje z prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu można mieć pewność, że na wizytę nie będziemy musieli wybierać się np. do sąsiedniego miasta.

Polisa zdrowotna – jakie mamy możliwości?

Na rynku ubezpieczeń zdrowotnych mamy kilku liderów, są to firmy Signal Iduna, INTER Polska, AXA, TU Zdrowie, InterRisk, Metlife, Prudential. Możemy również rozważyć zakupienie abonamentu w grupach sieci placówek medycznych jak np. Medicover czy LUX MED.
Koszt takiego ubezpieczenia nie musi być wysoki – oczywiście wszystko zależy od ochrony, na jaką się zdecydujemy. Najniższe ceny oferują grupy AXA Assistance – od 43 do 51 zł rocznie, Prudential – 40 zł miesięcznie.

W zależności od tego, na jaką firmę ubezpieczeniową się zdecydujemy – z takich placówek następnie przyjdzie nam korzystać. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe współpracuje z inną siecią przychodni lub prywatnymi placówkami. Przykładowo Signal Iduna oferuje 400 prywatnych placówek, współpracuje również z przychodniami POLMED, TU Zdrowie oferuje dostęp do 2800 placówek, grupa AXA współpracuje z siecią LUX MED, a InterRisk umożliwia dostęp do 1400 placówek medycznych w całej Polsce.

Dużo również zależy od tego, jaką ochronę chcemy nabyć. Możemy zabezpieczyć się na wypadek nowotworów (54 choroby, w tym nowotwory) oferuje firma Prudential, rozwój dziecka możemy monitorować kupując pakiet firmy AXA, INTER Polska zapewnia szeroką opiekę stomatologiczną.

Dla wielu zainteresowanych polisą zdrowotną ważna powinna być również karencja – to czas pomiędzy podpisaniem umowy, a faktycznym rozpoczęciem ochrony. Wbrew pozorom nie każda polisa chroni nas od dnia podpisania umowy. Karencja może trwać miesiąc, 3 miesiące, a nawet rok. W sytuacji, gdy podejrzewamy u siebie jakieś problemy zdrowotne, dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak długi czas karencji oferuje dana polisa zdrowotna. W innej sytuacji należne nam wsparcie może od razu nam nie przysługiwać.

Jeśli interesuje nas ubezpieczenie zdrowotne bez karencji na www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy mieć pewność, że znajdziemy taką polisę. Taką możliwość oferuje np. grupa InterRisk w zakresie udzielanych świadczeń medycznych.

Ważna są również wysokości otrzymywanych świadczeń – niektóre polisy ograniczają się do umożliwienia szybkiego kontaktu z lekarzem specjalistą, inne z kolei oferują dodatkowo odszkodowanie za zdiagnozowanie poważnej choroby – takie świadczenie można przeznaczyć na kosztowne leczenie czy niezbędną rehabilitację.
Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie później można otrzymać. Jednak wysokość wybranej sumy ubezpieczenia będzie bezpośrednio rzutować na cenę składki, musimy o tym pamiętać.

Polisa zdrowotna wyłącznie u zaufanych źródeł

Szukając polisy na życie, omijajmy strony poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – to uniemożliwia nam szybkie porównanie, nie dowiemy się również zbyt wiele o samej polisie, ponieważ ubezpieczyciel nie napisze nam o słabszych stronach polisy.

Najlepszym źródłem na znalezienie dobrej polisy zdrowotnej będzie strona, która w całości poświęcona jest tematyce ubezpieczeniowej.

Na takiej stronie znaleźć możemy np. ranking ubezpieczeń, dzięki któremu dowiemy się co oferuje konkurencja, jakie inne możliwości nam przysługują oraz jaką ocenę przyznają konkretnej polisie fachowcy.

Skorzystać możemy również z porównywarki, dzięki której nie ominie nas żadna dobra oferta. Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym podaje się dane kontaktowe. Po przygotowaniu najlepiej dopasowanych wedle formularza ofert – skontaktuje się z nami doradca, który przedstawi ofertę oraz posiada możliwość umówienia spotkania z agentem w celu podpisania umowy. W ten sposób możemy zaoszczędzić nie tylko nasze pieniądze, lecz również wiele cennego czasu.

Strony poświęcone tematyce ubezpieczeniowej bardzo często posiadają różne poradniki, dzięki którym podjęcie decyzji może być dla nas o wiele łatwiejsze. Wystarczy, że nie orientujemy się w dziedzinie ubezpieczeń, by podjąć złą decyzję. Jednak jeśli poczytamy o wskazówkach jak wybrać najlepiej, dowiemy się nieco więcej o polisach na zdrowie, możemy samodzielnie dokonać dobrego wyboru.