Straż, Wąż strażacki
Komunikaty Wiadomości

Komunikat Straży Pożarnej dotyczący wybuchu pożaru w Kronopolu

Oświadczenie w sprawie wczorajszego pożaru w zakładzie produkcyjnym Kronopol (SWISS KRONO) wydała na swoim profilu Facebook, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

14 maja 2017 roku o godz. 21.57 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Żarach otrzymał zgłoszenie o wybuchu i pożarze w instalacji technologicznej transportu wiórów suchych na linii produkcji płyt OSB.

Na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach oraz 6 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działania zastępów polegały na gaszeniu ognia bezpośrednio na sortownikach, przenośnikach i zbiornikach wiórów suchych oraz gaszeniu miejscowych i pojedynczych zarzewi ognia w różnych miejscach tej instalacji. Konieczne było oddymianie, przewietrzanie najbliższej hali produkcyjnej.

Strażacy działania prowadzili gasząc pożar z zewnątrz przy użyciu sprzętu specjalnego (wysięgnik), z pomostów technologicznych oraz od wewnątrz hali. Na terenie akcji pracował sztab Komendanta Powiatowego PSP w Żarach. Na miejsce zdarzenia przybył również Lubuski Komendant Wojewódzki PSP z grupą operacyjną.

Pożar został opanowany po 4 godzinach działań ratowniczo-gaśniczych. W akcji uczestniczyło łącznie 24 zastępy straży pożarnej.

Nikt nie został poszkodowany, nie było konieczności udzielania pomocy przedmedycznej. Podczas prowadzonych działań, jak i w chwili obecnej nie ma zagrożenia dla mieszkańców Żar.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach


Więcej na ten temat: