Obrady, Agenda, Sesja
Polityka

Marzec pełen politycznych spotkań

Marzec obfitował w spotkania polityków na szczeblu lokalnym. Sprawdź kto z kim i czym rozmawiał.

1 marca br. odbyło się spotkanie partnerskie Gminy Żary z Gminą Neuhausen/Spree. Przedstawiciele obydwu samorządów omówili planowane działania gmin partnerskich w zakresie organizacji wspólnych imprez sportowo-rekreacyjnych w 2018 roku.

22 marca 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatu Sprewa – Nysa we Forście obyło się „Spotkanie Starostów” Powiatów Partnerskich Krośnieńskiego, Żarskiego i Zielonogórskiego, w którym uczestniczyli Wicestarosta Małgorzata Issel, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Tomasz Kaczmarek, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz zaproszenie goście.

23 marca 2018 roku w Starostowie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Wójtem Gminy Przewóz Ryszardem Klisowskim.

W trakcie spotkania poruszono temat infrastruktury drogowej w Powiecie Żarskim, a dokładniej dwóch dróg: w Mielnie oraz w Piotrowie. Panowie rozmawiali także o funkcjonowaniu Powiatowego Szpitala Na Wyspie oraz o zbliżających się obchodach 73 rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego i 1. Korpus Pancerny w Łużycach w 1945 r.

Źródło: Powiat Żary, Gmina Żary