19 września 2020

Żary24 online

Portal miejski

Mieszkańcy Lubska mówią “nie” dla działań burmistrza

Protest

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

W internetowej petycji, mieszkańcy Lubska mówią stanowcze “nie” dla działań Burmistrza i Rady Miasta Lubsko w sprawie opłat za sekcje LDK.

Przyczyną protestu są opłaty za sekcje LDK

Autorzy internetowej petycji, protestują przeciwko dublowaniu opłat i 100% podwyżkom za sekcje działające przy Lubskim Domu Kultury, które – jak twierdzą – są działaniem niszczącym i pozbawiającym ich równości w rozwoju dzieci.

W piśmie, mieszkańcy zwracają uwagę, że Lubski Dom Kultury, otrzymuje środki na działalność statutową m.in. prowadzenie zespołów muzycznych czy sekcji zainteresowań, od jednostek samorządowych, finansowanych z podatków obywateli. Obniżenie dotacji na działalność LDK, zmusiło dyrektor placówki do pobierania opłat. Niezadowoleni rodzice uważają, że przez ten ruch płacą za zajęcia dzieci podwójnie – w opłatach za sekcje i podatkach.

Mieszkańcy chcą zwiększenia dotacji na LDK


Zobacz: Stanowcze „nie” dla działań niszczących miejsce rozwoju naszych dzieci – protest mieszkańców miasta Lubsko na stronie petycjeonline.com

W petycji zamieszczonej w Internecie, protestujący przeciw podwyżkom za sekcje zainteresowań w Lubskim Domu Kultury, domagają się aby Burmistrz Lubska Janusz Dudojć oraz Rada Miasta Lubsko, zwiększyły środki przekazywane na działalność LDK o kwotę która pokryje koszty zatrudnienia instruktorów i pracownika gospodarczego. Domagają się również odwołania decyzji o ograniczeniu wiekowym uczestników organizowanych koncertów, chyba, że takie ograniczenie wprowadzi występujący zespół.

W momencie pisania tego tekstu, internetowy protest przeciw opłatom w Lubskim Domu Kultury poparły i podpisały 162 osoby.

źródło: petycjeonline.com