Lubsko stawia na OZE. Powstanie farma fotowoltaiczna w Lubsku

Panele słoneczne

Panele słoneczne | fot. Pixabay

Lubsko stawia na OZE. Powstanie farma fotowoltaiczna w Lubsku 2

Zmieniany jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego w gminie Lubsko, który zakładał powstanie farm wiatrowych. Po korekcie na obszarach będą dopuszczone inwestycje w OZE bez określenia jej źródła – jest już pierwszy inwestor.

W czwartek 6 lutego 2020 roku odbyło się spotkanie Burmistrza Lubska Janusza Dudojcia z przedstawicielami firmy zainteresowanej wybudowaniem na terenie gminy Lubsko farmy fotowoltaicznej. – poinformowani na stronie Urzędu Miejskiego w Lubsku.

Farma fotowoltaiczna w Lubsku

Farmy fotowoltaiczne są bardziej przyjazne niż inne rozwiązania. Nie emitują hałasu, nie wymagają zachowania odstępów technologicznych.

Inwestor zainteresowany wykonaniem na terenie gminy Lubsko farm fotowoltaicznych podkreśla, że rozwiązania, które będą zastosowane w Lubsku są najlżejszy, najwydajniejszym i najbardziej innowacyjnym systemem dostępnym na rynku.

Nie będą zwlekać

jak czytamy w tekście opublikowanym na stronie lubsko.pl, temat spotkał się z zainteresowaniem wśród radnych a sprawy proceduralne gmina ma realizować bez zbędnej zwłoki. Inwestor z kolei poinformował, że pod koniec maja br. wystąpi z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy a we wrześniu br. planuje wystąpić o warunki przyłączeniowe.

Według przewidywań inwestora, pozwolenie na realizację pierwszego etapu inwestycji powinien on uzyskać około czerwca 2021 roku.

źródło: Lubsko.pl