O tym się mówi! Sport Wiadomości

Sędziowie i policjanci zagrali dla dwuletniego Mikołaja

W Żarach policjanci oraz sędziowie piłkarscy spotkali się na murawie, by rozegrać mecz. Nie wynik był tu jednak najważniejszy, a cel w jakim wszyscy tego dnia się spotkali. Impreza charytatywna zorganizowana została dla dwuletniego Mikołajka – syna policjanta z Żar, który ma uszkodzony rdzeń kręgowy.

Sędziowie piłkarscy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zorganizowali mecz charytatywny dla dwuletniego synka jednego z żarskich policjantów – Mikołajka, który ma uszkodzony rdzeń kręgowy. W czwartek, 3 maja br., o godz. 14:00 na stadionie “Syrena” w Żarach, drużyna policjantów zagrała przeciwko drużynie sędziów piłkarskich. Nie wynik był tu najważniejszy, a szlachetny cel w jakim wszyscy się spotkali tego dnia.

Podczas imprezy charytatywnej na uczestników czekało wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy ruchowe oraz dmuchane zamki użyczone przez Urząd Miasta w Żarach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko policyjne, gdzie można było zrobić pamiątkowy odcisk palca, przymierzyć kask, kamizelkę i tarczę, a także wsiąść do policyjnego radiowozu. Policjanci z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie, a z młodzieżą o pracy w Policji. Najwięcej emocji wzbudził dynamiczny i profesjonalny pokaz z psami patrolowymi przygotowany przez policyjnych przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Ponadto każdy mógł zobaczyć jakie wyposażenie posiada wóz strażacki i zbadać poziom cukru oraz ciśnienie w karetce pogotowia. Można było z bliska podziwiać zabytkowe samochody, a także wsiąść na motocykl.

W przerwie meczu odbyła się licytacja charytatywna bardzo ciekawych przedmiotów m.in. karnetu na basen, karnetu na zajęcia fitness, piłek i koszulek z autografami znanych sportowców, płyt cd z autografami wykonawców. Dla smakoszy czekały pieczone kiełbaski oraz pieczony dzik. Pogoda sprzyjała, a mieszkańcy Żar i okolicznych miejscowości, którzy przyszli wspomóc Mikołajka, na pewno tego dnia się nie nudzili.

 

Wpłat na rehabilitację Mikołajka można dokonywać przez cały czas.

Więcej na ten temat: