31 października 2020

Żary24 online

Portal miejski

Szukasz pomysłu na niespodziankę? Wybierz skoki spadochronowe w Zielonej Górze na prezent

Skok na spadochronie

Skok na spadochronie

Nie wiesz, co podarować na urodziny, ślub albo Walentynki? Wybierz coś wyjątkowego – skok spadochronowy w tandemie!

Najczęściej skoki spadochronowe kojarzymy z czymś bardzo drogim i niebezpiecznym. Jednak tak naprawdę za skok nie musimy płacić bardzo dużo i nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Co więcej, nie musimy nawet posiadać specjalnych szkoleń, badań lekarskich i dobrej kondycji- wystarczy wybrać skoki tandemowe, czyli zapoznawcze. Teraz dostępne są one również dla mieszkańców Zielonej Góry!

Jak skacze się w tandemie?

Skoki tandemowe to szczególny rodzaj skoków spadochronowych, które zostały opracowane w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie możemy skorzystać z nich w wielu różnych krajach – w tym w Polsce.

Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę – biorą w nich udział pilot tandemu, najczęściej instruktor spadochroniarstwa albo inny skoczek posiadający odpowiednie uprawnienia, a także pasażer, którym może zostać osoba bez wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie. Uczestnicy skoku są połączeni ze sobą uprzężą tandemową. Stosuje się też specjalne spadochrony z automatami dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

W skoku może wziąć udział niemalże każdy – główne przeciwwskazania dotyczą wagi wyższej niż 115 kilogramów, co ma związek z ograniczeniami sprzętowymi, a także z niektórymi chorobami, w tym takimi jak ostrą niewydolnością krążeniową i oddechową, epilepsją, wrodzoną łamliwością kości oraz niestabilnością kręgosłupa.

Przy skokach tandemowych mamy do możliwości wybrania dwie wysokości, a mianowicie 3000 metrów albo 4000 metrów. Oprócz ceny, skoki te różnią się pomiędzy sobą swoim czasem swobodnego spadania, czyli spadaniem jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej. To właśnie wtedy spadamy w kierunku ziemi z prędkością wynoszącą nawet 200 kilometrów na godzinę – to niesamowite uczucie, którego możemy doznać w trakcie skoku bez ryzyka. W przypadku skoku spadochronowego z wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu, pilot tandemu otwiera spadochron i uczestnicy skoku przez parę minut opadają wolniej w kierunku trawiastego lądowiska. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie ma ryzyka związanego z urazami.

Wykup skok spadochronowy na prezent już teraz!

Jeśli chcesz podarować komuś niezwykłe emocje, skok spadochronowy w tandemie to strzał w dziesiątkę. Teraz możemy wykupi skoki również w okolicy Zielonej Góry – informacje o ośrodkach zajmujących się ich prowadzeniem można znaleźć na stronie internetowej: skacz.pl.

Skok w prezencie najlepiej podarować jako voucher upominkowy – wtedy osoba, która go otrzyma, może wybrać samodzielnie odpowiadający jej termin z kalendarza ośrodka spadochroniarskiego. To kapitalny wybór na różne okazje – urodziny, wieczór kawalerski, ślub, Dzień Ojca czy Walentynki. Jeśli chcemy jednak zrobić niespodziankę, możemy sami wybrać datę skoku i zaprezentować swój niesamowity upominek dopiero na lotnisku.

Za skok spadochronowy w tandemie zapłacimy od 550 złotych w przypadku wyskoku z 3000 metrów do około 800 złotych dla 4000 metrów. W cenie 200-300 złotych możemy zakupić też usług rejestracji skoku – to dobry pomysł, ponieważ uczestnik tego wydarzenia może uzyskać wtedy niezwykły upominek w postaci filmu i fotografii.

Zatem jeśli interesują cię wyjątkowe upominki, skoki spadochronowe w Zielonej Górze na prezent może być strzałem w dziesiątkę. Sprawdź już teraz pełną ofertę różnych ośrodków spadochroniarskich i wybierz najlepszą – rezerwację można wykonać on-line w kilka minut!