4 kwietnia 2020

Żary24 online

Portal miejski

To była duża wspólna akcja służb. Wpadł 25-latek ze sporym zapasem metaamfetaminy

Narkotyki | fot. Pixabay

Narkotyki | fot. Pixabay

To była duża wspólna akcja służb. Wpadł 25-latek ze sporym zapasem metaamfetaminy 2

Współpraca Policji z Lubska, Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego, Żandarmerii Wojskowej i niemieckiej Policji doprowadziła do zatrzymania 3 osób.

Akcję zainicjowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komisariatu Policji w Lubsku aby wyeliminować środki odurzające z obiegu oraz ustalić zaangażowane w ten proceder osoby. Wśród trzech zatrzymanych osób, znalazł się również 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, posiadający znaczne ilości metaamfetaminy trafił na 3 miesiące do aresztu.

Szeroko zakrojona akcja służb

W środę, 15 stycznia 2020 r., od wczesnych godzin porannych w realizacji uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z  Krosna Odrzańskiego, Żandarmerii Wojskowej oraz  funkcjonariusze Policji niemieckiej. Sprawdzono jednocześnie kilka adresów na terenie Miasta i Gminy Jasień, gdzie wykonywano szereg czynności procesowych. W wyniku szeroko zakrojonych działań zabezpieczono znaczną ilość metaamfetaminy. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Wśród nich był 25-letni  mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.

W piątek, 17 stycznia 2020 r. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej  w Żarach i aresztował 25-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach.

Za posiadanie narkotyków może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubuska