1 czerwca 2020

Żary24 online

Portal miejski

Ubezpieczenie na wypadek śmiertelnej choroby – czy polisa może pomóc?

Ubezpieczenie na wypadek śmiertelnej choroby - czy polisa może pomóc? 2

Ubezpieczenie na wypadek śmiertelnej choroby - czy polisa może pomóc? 3

Mimo wszelkich naszych starań nie zawsze mamy wpływ na własne zdrowie. Możemy aktywnie spędzać wolny czas, dbać o zbilansowaną, zdrową dietę i regularnie poddawać się badaniom, ale i to nie da gwarancji, że unikniemy poważnej choroby, jak nowotwór złośliwy lub udar mózgu. Dlatego lepiej zawczasu sięgnąć po one środki, w ty polisę na życie.

Jeśli zadbamy o ubezpieczenie odpowiednio wcześnie – możemy sporo zyskać. Poważne zachorowanie to trudny czas, gdzie będziemy potrzebować nie tylko wsparcia finansowego, ale i pomocy innego rodzaju. To wszystko zapewnić nam może ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie – sprawdź te rozszerzenia

Jeżeli chcemy zabezpieczyć na przyszłość swoje zdrowie – musimy wiedzieć kilka rzeczy o ubezpieczeniach, by wybrać dobrze. Dla osoby, która wcześniej nigdy nie interesowała się tym zagadnieniem, może to nie być prosta decyzja.

Musimy wiedzieć, że podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest ochrona życia oraz wypłacenie odszkodowania z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej. Kwota wypłacona zostaje w wysokości ustalonej w umowie, podobnie jak w umowie wskazane zostają dane co do tego, komu należy tę kwotę wypłacić.

Część osób może myśleć, że ubezpieczenie na życie będzie chroniło również zdrowie. To zdecydowanie błędne myślenie. Polisa na życie może chronić również zdrowie, ale jedynie wtedy – gdy rozszerzymy zakres ochrony naszej polisy.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne umowy dodatkowe – dotyczyć one mogą zdrowia, ale również wypadków komunikacyjnych, śmierci bliskich osób oraz innych zdarzeń. Rozszerzenia dotyczące chorób – najczęściej dzielą się na umowy na wypadek poważnego zachorowania oraz umowy na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego.

Zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego rozszerzenia spodziewać się powinniśmy szczegółowej listy chorób, które zostaną objęte ochroną (np. zawał serca, udar mózgu, choroba Parkinsona, wirus HIV w wyniku przetaczania krwi). To spore ułatwienie w poszukiwaniu dobrej polisy dla tych osób, które posiadają w rodzinie wysoką zachorowalność na konkretną chorobę. Jeśli nasi dziadkowie, rodzice czy kuzynostwo chorowało np. na raka płuc – możemy zabezpieczyć się właśnie na taką ewentualność.

Ważna suma ubezpieczenia

To, co również należy wiedzieć – to to, że suma ubezpieczenia zależy od nas oraz wpływa na odszkodowanie z tytułu zdiagnozowania objętej ochroną choroby. W ogólnych warunkach ubezpieczenia znaleźć możemy dokładną tabelę, gdzie rozpisane są poszczególne przypadku chorobowe oraz procent lub kwotę, którą możemy otrzymać z tego tytułu.

Zatem im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy, tym lepiej zabezpieczymy się na przyszłość. Należy jednak zachować rozsądek i dopasować kwotę sumy ubezpieczenia do własnych możliwości. Zanim podpiszemy umowę, zastanówmy się czy wysokość składki nie będzie dużym obciążeniem w chwili trudności finansowych, które przytrafić się mogą każdemu z nas. Ważne, by składka była dobrana do naszych możliwości finansowych. Pomocny dla wielu osób może okazać się kalkulator ubezpieczeń na życie www.rankingubezpieczennazycie.pl, który pomoże wyliczyć zarówno wysokość składki, jak i należny procent z tytułu określonego zdarzenia.

Jaką pomoc można otrzymać z polisy?

Dla części z nas zabezpieczenie zdrowia będzie korzystne, gdy otrzymamy odpowiednio wysokie odszkodowanie, które pozwoli nam szybko i skutecznie leczyć chorobę. Dla innych z kolei może być ważna pomoc innego rodzaju, którą może zaoferować ubezpieczyciel. Co możemy otrzymać w ramach polisy? Ubezpieczenie może zapewnić nam m.in.:

  • transport medyczny;
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji;
  • dowóz leków zapisanych przez lekarza;
  • dofinansowanie do leków nieobjętych refundacją;
  • dodatkową konsultację u specjalisty bez kolejek;
  • pomoc domową w czasie pobytu w szpitalu;
  • wsparcie psychologa;
  • wizytę domową lekarza oraz pielęgniarki.

Tego rodzaju pomoc może okazać się nieoceniona – nie wiemy przecież, z jaką chorobą przyjdzie nam się zmagać, czy będzie wymagała długiego pobytu w szpitalu, częstego dojazdu do szpitala, skomplikowanej operacji, która będzie wymagała późniejszej rehabilitacji. Trudno zatem zakładać, że wsparcie finansowe będzie w zupełności wystarczające w trudnych chwilach.

Przy wyborze ubezpieczenia zwróćmy zatem uwagę na to, co może nam zapewnić ubezpieczyciel, jak taką pomoc uzyskać i gdzie należy zgłosić jej potrzebę.

Gdzie znaleźć dobrą polisę na życie?

Na ubezpieczeniu, które ma chronić nasze zdrowie nie warto oszczędzać, ale również nie warto przepłacać. Dlatego właśnie powinniśmy sprawdzać inne możliwości w konkurencyjnych firmach ubezpieczeniowych. Porównanie pozwoli nam znaleźć odpowiednią polisę w rozsądnej cenie.

Warto korzystać przede wszystkim z zaufanych źródeł informacji, a takimi są strony, które są stworzone przez specjalistów i w całości poświęcone ubezpieczeniom różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy mieć zatem pewność, że polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl będzie dobrym wyborem. Na stronie zarówno dokonamy porównania ofert, jak i sprawdzimy bieżące oceny w rankingu ubezpieczeń.