Tory kolejowe
Komunikaty O tym się mówi! Polska i Świat

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

W lubuskiem zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Lubuski Odział Spółki Przewozy Regionalne poinformował, że są one związane z rozpoczęciem prac modernizacyjnych i remontowych w kraju i regionie.

Na kilku odcinkach, okresowo, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza oraz minutowe zmiany, które mają dostosować godziny kursowania pociągów do prowadzonych prac.

Przewozy Regionalne poinformowały, że z powodu modernizacji przejazdów kolejowych, komunikacja zastępcza będzie funkcjonować 9-18 kwietnia na odcinku Gorzów Wlkp. – Zbąszynek i z powrotem, 16–27 kwietnia na odcinku Jankowa Żagańska – Węgliniec, 10 maja – 9 czerwca na odcinku Gorzów Wlkp. – Santok, 14-23 maja na odcinku Zielona Góra – Nowogród Bobrzański.

W dalszym ciągu prowadzone będą prace modernizacyjne na trasie Zielona Góra – Niedoradz, Rzepin – Kostrzyn, Witnica – Kostrzyn gdzie ruch pociągów będzie prowadzony po jednym torze.

W Zielonej Górze, z powodu prac związanych z budową przejścia podziemnego i przebudową wiaduktu nad ul. Batorego zajdą zmiany w organizacji ruchu na stacji. Przewoźnik prosi aby zwracać uwagę na komunikaty dotyczące informacji na temat odjazdów pociągów. Zostaną także otwarte punkty informacyjne, w których będzie można otrzymać aktualny rozkład jazdy.

Zmiany w rozkładzie weszły w życie wczoraj, 11 marca 2018 i będą obowiązywały do 9 czerwca br.

Więcej na ten temat: