Tegoroczna majówka ponownie oferuje nam sporo czasu wolnego, który można spędzić w gronie bliskich. I z pewnością w niejednej głowie pojawia się pytanie, dokąd wybrać się na majówkę! A może majówka w zoo? Z pomocą rusza Zoo Görlitz-Zgorzelec, miejsce idealne na wycieczkę z rodziną oraz bliskimi, w którym miłośnicy zarówno mali jak i więksi odkryją wiele ciekawostek ze świata przyrody i zwierząt.

Majówka w zoo
Majówka w zoo? Zwierzęta zapraszają do Görlitz – fot. zoo-goerlitz.de, G.Drozd

Wiosna to czas, kiedy w zoo roi się od młodych zwierząt, oprócz kózek, owieczek, piskląt, być może uda się odkryć kolejne młode zwierzęta, jak na przykład zaglądające z torby mamy potomstwo kangura. W Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej młode zwierzęta hasają razem z dziećmi gości, które z radością masują kozy, owce i alpaki szczotkami do masażu lub próbują pracy opiekuna zwierząt.

W goerlitzkim zoo można spotkać zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Nakarmić jeżozwierza, krowę, świstaka, osiołka i inne zwierzęta, pokarmem przygotowanym przez opiekunów zwierząt, a nawet dostać buziaka od wielbłąda.

Majówka w Zoo Görlitz: przygoda ze zwierzętami, gry i zabawy przyrodnicze i wiele więcej

Teren zoo to uroczy park z bogatą roślinnością, w którym odpoczynek znają także osoby pragnące odpocząć obcując z przyrodą i zwierzętami, na ławkach znajdujących się w cieniu drzew z widokiem na wybiegi zwierząt. Kulinarnym dopełnieniem majowej wycieczki do zoo będzie wizyta w barze „Korytkowo” z daniami oraz przekąskami z regionalnych produktów ekologicznych.

Podczas kiedy rodzice rozkoszują się przysmakami dzieci mogą hasać na położonym obok, nagrodzonym przez UNESCO, mlecznym placu zabaw, wydoić drewnianą krowę, przejechać się drewnianym traktorem, „pomiziać” z królikami w „Świecie Królików” lub szukać przygody w „Stodole Odkrywców”.