W sobotę, 22 lipca 2023 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Młodej Lewicy RP, organizacji młodzieżowej związanej z Nową Lewicą. Członkowie Młodej Lewicy demokratycznie wybrali skład Zarządu Krajowego Stowarzyszenia. Wśród nich jest Anna Wardak – 17-letnia lubuszanka, która została wybrana na współprzewodniczącą organizacji.

17-letnia Lubuszanka, Anna Wardak przewodniczącą Młodej Lewicy
Zarząd krajowy Młodej Lewicy RP – fot. Patryk Śmiechowicz/Młoda Lewica (CC BY-SA 4.0)

Anna Wardak to żaranka zaangażowana w politykę regionalną. Jest stałą, zarejestrowaną współpracowniczką Anity Kucharskiej-Dziedzic oraz przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. W październiku przemawiała, wraz m.in. z Robertem Biedroniem i Włodzimierzem Czarzastym, na międzynarodowej konwencji energetycznej europejskiej partii Socialists & Democrats.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

To już druga kadencja Wardak jako współprzewodnicząca Zarządu Krajowego Młodej Lewicy RP. Młodzieżówką przewodniczy wraz z Łukaszem Michnikiem, 25-letnim olsztyńskim aktywistą i kandydatem do Sejmu w 2019 roku z ramienia Lewicy.

Młoda Lewica RP to jedna z wiodących organizacji młodzieżowych w kraju, licząca kilkaset członków w wieku 15-27 lat. W tym roku jako pierwsza młodzieżówka w historii Polski złożyła w Sejmie – rękami posłów Lewicy – projekt ustawy o zakazie darmowych stażów i praktyk. Priorytetem Wardak jest jak najlepsze przygotowanie kandydatów do Sejmu RP z Młodej Lewicy do kampanii parlamentarnej.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Młoda Lewica idzie do wyborów parlamentarnych. Nikt nie załatwi za nas ważnych dla nas spraw, dlatego osoby działające w naszym stowarzyszeniu znajdą się na listach Lewicy w najbliższych wyborach. Cel? Poseł poniżej 30 roku życia w następnej kadencji Sejmu RP – komentuje Anna Wardak.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz