Wymyślono już tysiące przeróżnych i często też dosyć dziwnych metod odchudzających. Osoby, które chcą tracić zbędne kilogramy, nie ograniczają się już wyłącznie do stosowania jadłospisu zaleconego przez dietetyka, regularnego chodzenia na siłownię czy poddawania się antycellulitowym masażom. Chcą szybciej osiągać dobre efekty i szukają rozwiązań, które im na to pozwolą. Czymś takim ma być właśnie pas neoprenowy. To gadżet, który ma umożliwiać szybsze spalanie tkanki tłuszczowej występującej w okolicy brzucha poprzez zwiększanie potliwości ciała w tej strefie.

Pas neoprenowy, a odchudzanie. Co myślą o nim trenerzy?
Materiały promocyjne partnera – fot. swiatsupli.pl

Co to takiego jest?

Zacznijmy jednak od kilku konkretów. Pasem neoprenowym nazywamy specjalny pas fitness. Swoją formą przypomina on zwykły materiałowy pas o prostokątnym kształcie, który zwykle zapina się na kończące go rzepy. Przyrząd ten przeznaczony jest do usuwania tłuszczu z okolicy brzucha. W jaki sposób ma doprowadzić do tego efektu? Otóż osoba, która zamierza spalić niechciany tłuszcz, musi umieścić taki pas na swoim brzuchu, zapinając go mniej więcej na wysokości talii (jest on na tyle szeroki, że zwykle obejmuje większą część ciała od klatki piersiowej aż po sam pas). Następnie należy po prostu utrzymywać gadżet na sylwetce. 

W jaki sposób używać pasa neoprenowego?

Nie ma jasno określonych zasad co do tego, w jaki sposób powinien być on używany, bo chodzi o to, by jak najczęściej umieszczać go na ciele i jak najczęściej z niego korzystać. Nie trzeba zatem zakładać go wyłącznie do ćwiczeń. Mało kto odważyłby się zresztą wyjść w takim pasie na siłownię czy do klubu fitness, dlatego najczęściej stosuje się go w domu, czyli tam, gdzie człowiek nie musi przejmować się zdziwionymi spojrzeniami innych osób. Pas może być noszony podczas sprzątania, w trakcie oglądania telewizji czy przy pracy na komputerze. Niektórzy praktycznie się z nim nie rozstają i używają go często. Najczęściej w ten sposób podchodzą do niego kobiety, którym jednak najbardziej zależy na wyszczupleniu talii i uzyskaniu płaskiego brzucha.

Jaka jest skuteczność pasa neoprenowego?

Niestety trzeba to sobie szczerze powiedzieć, że ta skuteczność nie jest wysoka. Z założenia neoprenowy pas ma spalać tkankę tłuszczową z brzucha. To właśnie na tej części ciała jest umieszczany, więc na nią ma oddziaływać najintensywniej, radząc sobie z najbardziej oporną tkanką. Czy jednak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej jest w ogóle możliwe? Właśnie na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć, by dojść do tego, czy neoprenowy pas ma prawo zadziałać.

Czy można spalać tłuszcz z samego brzucha?

Odpowiedź jest prosta – nie jest to możliwe. Niektóre zabiegi, a w tym masaże, do jakich można zaliczyć używanie pasa neoprenowego, mogą przyczynić się do intensywniejszego spalania tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, na której zostaną zastosowane, jednakże one same w sobie nic szczególnego nie zdziałają. Pas neoprenowy nigdy nie powinien być używany samodzielnie. Nie należy liczyć na to, że jeżeli nie zmieni się swojego sposobu żywienia i stylu życia, taki pas usunie zbędną tkankę tłuszczową z naszego brzucha. Ten, kto naprawdę chce się odchudzić, powinien podejść do tego tematu w sposób racjonalny. Gubienie kilogramów nie jest proste i nigdy takie nie będzie. Gdyby istniały narzędzia zdolne do natychmiastowego usuwania tłuszczu bez żadnego wysiłku, dziś na świecie nie byłoby ludzi otyłych i każdy mógłby pochwalić się idealną sylwetką.

Jak pocenie się wpływa na odchudzanie?

To, że na skórze widać olbrzymią ilość potu, nie jest równoznaczne z przepalaniem olbrzymiej ilości kalorii. Gdyby właśnie o to chodziło, wystarczyłoby dzień w dzień przesiadywać w saunie lub robić sobie gorące kąpiele, aby dojść do wymarzonej sylwetki. Skuteczność pasa neoprenowego pozostawia więc wiele do życzenia, bo to, że zwiększa on potliwość ciała, ma się nijak do jego działania wyszczuplającego i odchudzającego. Trzeba uświadomić sobie, że odchudzanie zawsze będzie wiązać się z pewnym wysiłkiem, który trzeba w nie włożyć, by dojść do wymarzonej wagi i wymarzonych efektów.

Czy stosowanie pasa neoprenowego jest zdrowe?

Nie można jednak powiedzieć, że taki pas może komukolwiek zaszkodzić, bo jest on akurat dość bezpiecznym w użyciu gadżetem, o ile pochodzi ze sprawdzonego źródła. Osoby, które pomimo przeczytania tego tekstu dalej mają ochotę zastosować ten gadżet, jak najbardziej mogą to zrobić, by samodzielnie wyrobić sobie własną opinię na temat jego działania.

Odwiedź sklep www.swiatsupli.pl – sprawdź duży wybór odżywek dla osób aktywnych fizycznie oraz suplementów.