W ubiegłą sobotę, 18 lutego, w Berlinie odbył się IV Dziękczynny Turniej Kumite im. Alexandra Schmorella. W zawodach wzięło udział ponad 300 karateków z różnych krajów, w tym z Polski.

Karatecy z Żar triumfują w Berlinie

Największym sukcesem pochwalić się mogą zawodnicy z Klubu Karate Kontra Żary, którzy zdobyli aż 31 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych) oraz puchar dla najlepszego klubu w klasyfikacji medalowej. Ponadto karatecy z Żar wygrali również puchary dla najlepszej drużyny żeńskiej i męskiej w kumite drużynowym.

Wśród indywidualnych medalistów na szczególną uwagę zasługują Gracjan Końcowik, Antoni Moniakowski, Natalia Popławska, Matvii Volosatov, Laura Rudziewicz, Martyna Grajcar, Lena Michalak, Maria Walukiewicz, Oliwia Cehańczuk, Ksawery Sobolak i Lena Kabin którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Zobacz:   Zmiana Komendy w Państwowej Straży Pożarnej w Żarach

Trener klubu Karate Kontra Żary podkreśla znaczenie ciężkiej pracy i dyscypliny w treningach. Jego podopieczni regularnie uczestniczą w turniejach krajowych i międzynarodowych oraz zdobywają wysokie stopnie mistrzowskie.