Współpraca kryminalnych z kilku powiatów oraz prokuratury ze Świebodzina doprowadziły do zatrzymania 42-latka podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe. Mężczyzna okradł sieć sklepów w trzech województwach i spowodował łączną stratę w kwocie prawie 17 tysięcy złotych. 42-latek usłyszał 20 zarzutów. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów.

Okradł sieć sklepów na 17 tys. złotych. Usłyszał 20 zarzutów
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja

Do serii kradzieży w jednej z sieci sklepów spożywczych doszło na początku tego roku. Łupem padały przede wszystkim alkohol oraz artykuły spożywcze, które łatwo było później sprzedać. Mężczyzna okradł sieć sklepów w trzech województwach a straty wyniosły blisko 17 tysięcy złotych. Złodziej działał terenie kilku powiatów, w tym w świebodzińskim, polkowickim, żarskim, wolsztyńskim, wschowskim, nowosolskim oraz bytomskim. Ponieważ zgłaszający nie wiedzieli o pozostałych kradzieżach, na początku sprawy nie były łączone i trafiały do różnych komend.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

42-latek okradł sieć sklepów w trzech województwach

Dzięki współpracy policjantów z tych jednostek oraz Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina zatrzymany został 42-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono część skradzionych przedmiotów. Do sądu trafił już akt oskarżenia, w którym stawiane są mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz paserstwa. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 20 zarzutów.

Do Sądu Rejonowego w Świebodzinie skierowany został już akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Za chęć nielegalnego, szybkiego „dorobienia się” poniesie on teraz poważne konsekwencje. Za przestępstwo kradzieży oraz paserstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.