Policjanci drogówki, podjęli pościg w Gubinie za kierowcą, którzy nie zatrzymał się do kontroli i nie zważając na warunki na drodze, zmuszał innych kierujących do zjeżdżania z jezdni. Usiłując uciec policji, porzucił pojazd i wraz pasażerami podjął ucieczkę pieszo. Po pościgu wszyscy zostali zatrzymani. 32-latek nie ma uprawnień do kierowania, a samochód którym kierował nie jest dopuszczony do ruchu.

Pościg w Gubinie. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żarskiego
fot. Archiwum Żary24 online

Policjanci drogówki podjęli w czwartek, 11 lutego, pościg za kierowcą VW Polo, który zignorował sygnały nadawane z policyjnego radiowozu nakazujące zatrzymanie się. Kierowca, jadący ulicami Gubina wspólnie z trzema innymi osobami, na widok jadącego za nim radiowozu gwałtownie przyspieszył i próbował uniknąć zatrzymania.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Pościg w Gubinie. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żarskiego

32-latek w trakcie ucieczki ulicami miasta zmuszał innych kierowców do zjeżdżania, a także zmieniał kierunki jazdy na ośnieżonych skrzyżowaniach, tracąc przy tym panowanie nad pojazdem i wpadając w poślizg. W pewnym momencie z ulic Gubina, wjechał na wał Nysy Łużyckiej, gdzie porzucił samochód. Z auta wybiegło czterech mężczyzn, którzy próbowali ucieczki pieszo. Przecenili jednak swoje umiejętności. Pościg w Gubinie wsparły również inne patrole do których dotarła informacja o zdarzeniu. Mundurowi okazali się szybsi.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 19, 22, 24 i 32 lat. Jak się okazało, 32-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie miał ubezpieczenia OC, nie był dopuszczony do ruchu i miał przyczepione tablice rejestracyjne od innego auta. Mężczyzna podczas przesłuchania usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli. Odpowie on również przed sądem za popełnione wykroczenia. Konsekwencje ponieśli także pasażerowie. Za niedostawianie się do poleceń policjantów, otrzymali po 500 złotych mandatu.