Intensywne opady śniegu i śnieżyce czekają mieszkańców województwa lubuskiego jeszcze tego weekendu, zapowiadają Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska i Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej.

Śnieżyce w Lubuskiem i nawet 30 cm śniegu jeszcze w ten weekend
fot. Pixabay

W regionie sypnie śniegiem. Meteorolodzy prognozują, że w ciągu najbliższej doby, miejscami może spaść nawet 30 cm białego puchu. Intensywnym opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr, który w porywach może osiągać 55-72 km/h powodując śnieżyce. Takie połączenie sprawi, że warunki na drogach będą trudne a widoczność ograniczona.

Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego zachodu. Ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu i śnieżycami wydane przez Polskich Łowców Burz – Skywarn Polska obowiązują we wszystkich lubuskich powiatach. Prognozowane są duże opady, nawet do 30 cm śniegu w ciągu 24 godzin. Śnieżna i wietrzna pogoda w całym regionie utrzyma się do poniedziałku, 8 stycznia, wieczorem.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

W niedzielę, 7 lutego, temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 5 kresek poniżej zera ale z uwagi na silny wiatr, temperatura odczuwalna będzie niższa. Barometry wskażą w południe 1011 hPa. – informują z kolei Lubuscy Łowcy Burz.