Styczeń br. to miesiąc, w którym wypadają ferie zimowe w województwe lubuskim. To czas wolny od zajęć szkolnych, czas odpoczynku ale też i czas nauki poprzez zabawę, rozrywkę i sport. To czas, w którym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żarach dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i prowadzą kontrole zimowych półkoloni dla dzieci i młodzieży w powiecie żarskim.

Kontrole zimowych wypoczynków dzieci i młodzieży w powiecie żarskim
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Od początku ferii zimowych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żarach wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żarach i Kuratorium Oświaty Wydział Zamiejscowy w Żarach prowadzą kontrole zimowych półkoloni dzieci i młodzieży w powiecie żarskim pod względem wymogów formalnych, które gwarantują bezpieczeństwo wypoczywających na nich osób.

Zobacz:   Ślubowali na sztandar - nowi policjanci zasilili szeregi Lubuskiej Policji

Kontrole zimowych wypoczynków w powiecie żarskim

W środę, 19 stycznia, wspólnie z innymi służbami odwiedzili dzieci przebywające na półkolonii organizowanej w Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak w Żarach („Natimani”). Z uczestnikami wypoczynku dodatkowo przeprowadzono spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznych zachowań w okresie zimowym m.in. dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, przebywania nad zbiornikami wodnymi oraz zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu w internecie.

Podczas spotkania promowano także zawód policjanta. Poinformowano również o ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog” w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz o konkursie fotograficznym „Bezpiecznie w ferie” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zobacz:   Ślubowali na sztandar - nowi policjanci zasilili szeregi Lubuskiej Policji

Kontrole zimowych półkoloni dzieci i młodzieży potrwają do końca ferii zimowych.