Policjanci prewencji prowadzili pościg w Starosiedlu za kierowcą Alfa Romeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 25-latek bez uprawnień, a samochód którym kierował nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, bo miał niesprawne oświetlenie w samochodzie.

Pościg w Starosiedlu. Ta Alfa Romeo w ogóle nie powinna wyjechać na drogę a kierowca wsiadać za kierownicę!
fot. Lubuska Policja

Alfę Romeo z niesprawnym tylnym oświetleniem jadącą w stronę Gubina, zauważyli we wtorek, 8 lutego, policjanci prewencji z gubińskiego komisariatu w miejscowości Starosiedle. Gdy włączyli światła i sygnały dźwiękowe do zatrzymania kierowcy ten nie wykonał polecenia i przyspieszył. Radiowóz ruszył za nim.

Pościg w Starosiedlu pod Gubinem

Po przejechaniu kilku kilometrów, kierowca zatrzymał samochód na poboczu drogi. Policjanci wykorzystali ten moment aby dobiec do samochodu za kierownicą którego siedział 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna w rozmowie z policjantami tłumaczył, że zaczął uciekać, bo spanikował ponieważ nie ma prawa jazdy. Po zweryfikowaniu tej informacji w policyjnych baza okazało się, że zostało mu ono zatrzymane. Zatrzymany był również dowód rejestracyjny od Alfy Romeo.

Zgodnie z nowymi przepisami za kierowanie bez uprawnień grozi mu grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem nieodpuszczonym do ruchu mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.