We wtorek, 8 marca, dzielnicowy z Gubina wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali trzech mieszkańców powiatu żarskiego, którzy kradli szyny nieczynnej linii kolejowej. W zatrzymanym do kontroli Mecedesie Vito, przewozili pocięte szyny kolejowe oraz sprzęt do cięcia matalu. W samochodzie znaleziono też narkotyki.

Kradli szyny nieczynnej linii kolejowej. Zatrzymał ich dzielnicowy ze strażnikami leśnymi
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pleśno, młodszy aspirant Paweł Błaszczyk, to dzielnicowy z Gubina, który pełnił wspólną służbę ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Gubin Krzysztofem Żemło i Arkadiuszem Piszczek, zatrzymali do kontroli wyjeżdżającego z lasu Mecedesa Vito. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej, okazało się, że znajdują się tam pocięte szyny kolejowe, pochodzące z nieczynnej linii kolejowej relacji Gubin-Lubsko oraz butle z gazem wraz z palnikiem, służące do cięcia metalu.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy kradli szyny nieczynnej linii kolejowej. To 34, 28 i 20-letni mężczyźni, wszyscy są mieszkańcami powiatu żarskiego. Ponadto podczas dalszych czynności policjanci przy 34-latku i 20-latku, a także w pojeździe znaleźli narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Pleśno: Kradli szyny nieczynnej linii kolejowej

Jeszcze tego samego dnia cała trójka usłyszała zarzut kradzieży szyn kolejowych. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, natomiast 20-latek zarzut posiadania metamfetaminy, którą miał przy sobie i ujawnionej w aucie marihuany. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.