Intensywne działania żarskiej Policji przynoszą efekty, tylko w minionym tygodniu udało się zatrzymać czterech mężczyzn podejrzanych o włamania w Żarach i Lubsku – do domów jednorodzinnych, ogródków działkowych oraz obiektów handlowych. Zatrzymanych przez policjantów usłyszeli łącznie 12 zarzutów i odpowiedzą przed sądem.

Zatrzymanie podejrzanych o włamania w Żarach i Lubsku
Policyjny technik kryminalistyki – fot. Policja.pl

Poniedziałkowe działania kryminalne policji żarskiej, 20 lutego, zakończyły się zatrzymaniem ukrywającego się przed organami ścigania mężczyzny, któremu przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Żar oraz powiatu żarskiego. Okazuje się, że podejrzany był w przeszłości karany za podobne przestępstwa i kolejne z nich popełnił w warunkach recydywy. Ze względu na to, policjanci zwrócili się do prokuratury o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zwrócił się do Sądu Rejonowego w Żarach o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego. Mężczyzna aresztowany został na 3 miesiące.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

Włamania w Żarach i Lubsku: Podejrzani już w rękach Policji – usłyszeli 12 zarzutów

Jednak to nie koniec sukcesów żarskiej policji. Już następnego dnia, funkcjonariusze zatrzymali dwie kolejne osoby odpowiedzialne za kradzieże z włamaniem, tym razem do obiektu handlowego w Lubsku. 55- i 20-latek działali wspólnie i w porozumieniu, a przywłaszczyli artykuły o łącznej wartości ponad 1000 złotych.

Ostatnia z zatrzymanych osób to mężczyzna podejrzany o dokonywanie włamań na terenie ogródków działkowych. Dzielnicowi z Żar, dzięki dobrej znajomości nadzorowanego terenu, zatrzymali go w czwartek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu pięciu zarzutów kradzieży z włamaniem.