Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarach oraz Lubskie Wodociągi i Kanalizacja informują, że aktualnie trwa awaria wodociągów w ich sieci. Problemy z wodą w Żarach i Lubsku zaczęły się rano między 8:30 a 9:30, spółki informują, że awarie powinny zostać usunięte w godzinach popołudniowych.

Problemy z wodą w Żarach i Lubsku - trwa awaria wodociągów
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Przerwy w dostawach wody, 16 maja, odczuli mieszkańcy Lubska i Żar. Spółki zarządzające sieciami wodociągowymi poinformowały, że trwa awaria wodociągów na ulicy Ratuszowej, Emilii Plater, Zaściankowej oraz Traugutta w Żarach oraz ulicy Sportowej 24 i Bohaterów 16 w Lubsku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Żarach oraz Zarząd Lokalnego Wodociągu i Kanalizacji w Lubsku wydali oficjalne komunikaty, informujące o zaistniałej sytuacji.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Brak wody w Żarach dotknął mieszkańców ulicy Ratuszowej około godziny 8:30. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarach poinformował, że usuwanie skutków awarii potrwa do godziny 12:30. Ponownym uruchomieniu wodociągu możliwe będzie czasowe pogorszenie jakości dostarczanej wody – poinformowano w komunikacie.

Zaledwie godzinę później awaria wodociągów dotknęła mieszkańców Lubska. Brak wody w Lubusku dotknął mieszkańców ulic Sportowej 24 oraz Bohaterów 16. Lubskie Wodociągi i Kanalizacja poinformował, że w tym przypadku przerwy w dostawie wody mogły występować do 15:00.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz