Policjanci prewencji z Gubina zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena, który zlekceważył decyzję starosty i wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień, mając przy tym blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych i polisy ubezpieczeniowej. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Pijany 50-latek kierował autem mimo cofniętych uprawnień
fot. Lubuska Policja

Mimo wielu apeli, licznych kontroli i prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierowców. – mówi podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

W czwartek, 6 stycznia, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Gubina w miejscowości Bieżyce (gmina Gubin) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena. Już w trakcie rozmowy wiadomo było, że mężczyzna nie będzie mógł kontynuować jazdy jako kierowca. Po zbadaniu stanu trzeźwości, urządzenie wykazało, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie bo po sprawdzeniu 50-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada prawa jazdy, gdyż w jego sprawie została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. 

Ponadto z uwagi na zastrzeżenia jakie były do samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Pojazd nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Dalsze decyzje w sprawie mieszkańca powiatu żarskiego podejmie sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za wykroczenia kara grzywny. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.