Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żarach, ogłosił powiatowy konkurs plastyczny na plakat dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych dla uczniów szkół średnich z powiatu żarskiego.

Żarski Sanepid ogłosił powiatowy konkurs plastyczny na plakat profilaktyki uzależnień
Plakaty. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Ogłoszony przez żarski Sanepid konkurs plastyczny na plakat, organizowany wspólnie ze Starostą Powiatu Żarskiego, ma na celu promowanie profilaktyki uzależnień oraz dbanie o zdrowie własne i bliskich oraz zaangażowanie młodzieży w działania profilaktyczne. W konkursie przewidziano nagrody finansowe za 3 najlepsze prace.

Samo zadanie konkursowe jest proste. Wystarczy stworzyć plakat w formacie A3, w wybranej przez siebie dowolnej technice plastycznej, na temat profilaktyki uzależnień. Warto tutaj zwrócić uwagę na to aby nie podpisywać się na pracy. Zamiast tego na odwrocie, zamiast podpisu umieścić należy symbol odpowiadający symbolowi znajdującemu się na kopercie w której znajdą się nasze dane osobowe.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Zgłoszenia do konkursu wraz z pracami, należy przesłać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żarach do 29 listopada 2021 r. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu można pobrać z tej strony.