Strajk niemieckich przewoźników kolejowych DB Regio AG i Laenderbahn GmbH, spowoduje zakłócenia w kursowaniu pociągów transgranicznych przez przejścia Kostrzyn, Frankfurt/O, Gubin, Forst oraz Zgorzelec. Spółka POLREGIO poinformowała, że w związku z tym, posiadaczom biletów ważnych w komunikacji transgranicznej na przejazdy od 14 do 16 maja 2023 r., wydanych do dnia 12 maja 2023 r., przysługuje zwrot należności za niewykorzystane bilety.

Będą zakłócenia na kolei. Od niedzieli strajk niemieckich przewoźników kolejowych DB Regio i Laenderbahn. Jak zwrócić bilety?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Zakłócenia w ruchu kolejowym to dla wielu osób bardzo poważny problem. Szczególnie dotkliwe jest to dla tych, którzy planują podróż między krajami. Strajk niemieckich przewoźników kolejowych DB Regio AG i Laenderbahn GmbH, ogłoszony na dwa dni (od godziny 22:00 14 maja do 24:00 w dniu 16 maja), z pewnością wpłynie na podróże przez granicę. Jak podaje polski przewoźnik kolejowy POLREGIO S.A., zakłócenia w kursowaniu pociągów transgranicznych przez przejścia Kostrzyn, Frankfurt/O, Gubin, Forst oraz Zgorzelec są nieuniknione.

Osoby posiadające bilety ważne w komunikacji transgranicznej na przejazdy od 14 do 16 maja 2023 r., wydane do dnia 12 maja 2023 r., mogą zrezygnować z podróży i otrzymać zwrot należności za niewykorzystane bilety bez potrącania odstępnego. Należy jednak pamiętać, że na zwracanych dokumentach przewozu powinna znaleźć się adnotacja: „STRAJK DB Netz” oraz potwierdzenie datownikiem lub stemplem i podpisem.

Nie ma wątpliwości, że strajk niemieckich przewoźników kolejowych będzie miał wpływ na tysiące pasażerów podróżujących między Polską a Niemcami. Warto więc dokładnie sprawdzić swoje bilety i zorientować się na bieżąco we wszelkich zmianach w rozkładach jazdy. Dla wielu osób nieuniknione będą poszukiwania alternatywnych sposobów podróży.