Policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę Opla Vectry, który wsiadł za kierownicę bez uprawnień i po alkoholu a potem uciekał przed policją. Zatrzymanemu 39-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Lipinki Łużyckie: Pijany kierowca uciekał przed policją. 39-latek wsiadł za kierownicę bez uprawnień
39-latek wsiadł za kierownicę pijany i bez uprawnień a potem uciekał przez policją – fot. Policja

Opla pomiędzy miejscowościami Lipinki Łużyckie i Sieniawa Żarska zauważyli w sobotę, 6 lutego, policjanci służby patrolowej z żarskiej komendy. Kierowca jechał wężykiem od osi jezdni do krawędzi, wzbudzając swoim stylem jazdy podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Patrol postanowił zatrzymać samochód i przeprowadzić kontrolę drogową ale po włączeniu sygnałów świetlnych kierowca odpowiedział ucieczką przez okoliczne miejscowości. W pewnym momencie zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo. W ręce ścigających go funkcjonariuszy wpadł chwilę później.

Zobacz:   Czołowe zderzenie osobówki z TIR-em. Wypadek w Marszowie spowodował pijany kierowca

Jak się okazało, podejrzenia co do stanu trzeźwości mężczyzny, który uciekał przed policją, okazały się słuszne. Zatrzymany po pościgu kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu. 39-letni mieszkanie powiatu żarskiego nie zatrzymał się, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za wykroczenie dotyczące kierowania bez uprawnień, oraz przestępstwa niezatrzymania się do kontroli i kierowania w stanie nietrzeźwości.

Za świadome zmuszenie funkcjonariuszy do pościgu i niezatrzymanie się do kontroli wbrew wydawanym poleceniom grozi nawet 5 lat więzienia.