Śledztwo kryminalnych z komisariatu policji w Lubsku doprowadziło do zatrzymania 43-letniego mężczyzny, u którego w mieszkaniu zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, metamfetaminy, heroiny oraz ecstasy. Mężczyzna podczas zatrzymania zaatakował policjantów i wykorzystał do tego swojego psa.

Lubsko: Diler zaatakował policjantów podczas zatrzymania. W mieszkaniu 43-latka znaleziono znaczne ilości narkotyków
fot. Policja

W minionym tygodniu kryminalni Lubska przeprowadzili skuteczną akcję i zatrzymali 43-latka u którego mieszkaniu zabezpieczyli duże ilości marihuny, metamfetaminy, heroiny oraz ecstasy. W trakcie zatrzymania mężczyzna zaatakował policjantów, doszło do szarpaniny podczas której odepchnął i kopnął funkcjonariusza oraz poszczuł ich swoim psem, który ugryzł jednego z interweniujących policjantów.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

43-latek trafił do policyjnego aresztu i już kolejnego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków ale również za agresywnego zachowanie wobec funkcjonariuszy. Sąd przychylił się do decyzji Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz policji i zastosował wobec 43-latka trzymiesięczny areszt.

Sprawdź: Olej konopny, olejki i kosmetyki CBD oraz akcesoria na Cannabis Platinum

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności ale w tym przypadku kara może być wyższa z uwagi na recydywę. Za działanie przemocą lub groźbą w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej lub naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grożą nawet 3 lata więzienia.