W wyniku działań podjętych przez policjantów z lubskiego komisariatu odzyskany został samochód marki Toyota oraz kilkadziesiąt sztuk blachy. Dwóch mieszkańców powiatu żarskiego zostało zatrzymanych na gorącym uczynku gdy kradli dach. Odzyskane rzeczy wróciły do właścicieli.

Kradli dach, zostali zatrzymani na gorącym uczynku
fot. KPP w Żarach

Do zatrzymania mężczyzn na gorącym uczynku doszło na terenie gminy Lubsko. Funkcjonariusze zareagowali na zgłoszenie o osobach, które mają rozkradać blachę z dachu hali i udali się na miejsce interwencji. W trakcie sprawdzania terenu zauważyli busa oraz osoby, które metalowe elementy poszycia dachu przenosili do auta. Samochód był już nimi częściowo wypełniony.

Zobacz:   Niesamowity gest. Oddał szpik aby ratować życie bliźniaka genetycznego

Lubsko: Kradli dach, wpadli na gorącym uczynku

Po sprawdzeniu samochodu w policyjnych systemach okazało się, że został on skradziony. Obaj mężczyźnie, 30 i 28-latek, zostali natychmiast zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów za kradzież i paserstwo. Odzyskane mienie o łącznej wartości blisko 20 tysięcy trafiło do właścicieli.

W sobotę, 12 marca, Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec podejrzanych dozory. 30-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, wobec 28-latka kara może być wyższa z uwagi na to, że dopuścił się czynu w warunkach recydywy.