Nadkomisarz Krystian Szylko został nowym komendatem Komistariatu Policji w Lubsku. Na nowe stanowisko powołał go szef żarskich stróżów prawa komisarz Mateusz Domaradzki.

Krystian Szylko nowym komendatem komisariatu w Lubsku
fot. KPP w Żarach

Uroczystość powołania nowego Komendanta Komisariatu Policji w Lubsku odbyła się w poniedziałek, 5 grudnia, w sali odpraw lubskiego komisariatu. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żarach komisarz Mateusz Domaradzki wręczył nadkomisarzowi Krystianowi Szylce rozkaz o powołaniu na to stanowisko. W uroczystości obok kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych komisariatu oraz rodziny, uczestniczyli także przedstawiciele samorządów i instytucji współpracujących z miejscowym komisariatem.

Lubsko: Krystian Szylko nowym komendatem lubskiego komisariatu

Nadkomisarz Krystian Szylko w mundurze służy od 20 lat, w tym od 13 w Policji. Służbę rozpoczął właśnie w lubskim komisariacie, w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Następnie był dzielnicowym Zespołu Dzielnicowych, w 2013 roku jako pierwszy policjant garnizonu lubuskiego został nagrodzony w plebiscycie Policjant, który mi pomógł. Następnie był kierownikiem Referatu Prewencji, w 2015 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ostatnie 5 lat pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Lubsku, a od 3 miesięcy miał powierzone obowiązki Komendanta lubskiego komisariatu.