W ostatnim dniu lutego miał miejsce kolejny pożar samochodu w Lubsku. Tym razem spłonął dostawczy Volkswagen Crafter. Na szczęście szybka reakcja straży pożarnej z Lubsko zapobiegła dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia na inne pojazdy czy budynki.

Pożar samochodu w Lubsku na ul. Zamkowej
fot. gov.pl/KP PSP Żary

Do ugaszenia auta, które stanęło w ogniu przy ul. Zamkowej w Lubsku, skierowano dwa zastępy Straży Pożarnej. Kabina samochodu w całości objęta była ogniem. Działania strażaków zakończyły się około godziny 3:20, a policja rozpoczęła już dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru dostawczaka. Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie było to podpalenie.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

Pożar samochodu w Lubsku. Strażacy podejrzewają podpalenie

To już kolejny pożar samochodu w Lubsku do którego doszło na przestrzeni ostatniego roku. W ubiegłym roku na przełomie stycznia i lutego również doszło do serii pożarów aut w tym mieście. Tym razem służby nie wykluczają, że mogło to być podpalenie. Strażacy apelują o zgłaszanie każdego podejrzanego zachowania, a policja prowadzi dochodzenia w tej sprawie, by wykryć sprawców i osądzić ich zgodnie z prawem.