Gmina Lubsko informuje mieszkańców o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Lubsko rozpocznie się 19 czerwca bieżącego roku.

Segregacja odpadów
fot. Pixabay

Odpady wielkogabarytowe to różnego rodzaju przedmioty, takie jak stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki o dużych rozmiarach i wiele innych. Z kolei zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być kompletny, co oznacza, że należy oddać go w całości.

Gmina Lubsko: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Aby oddać odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczy, należy wystawić je przed godziną 7:00 w dniu wyznaczonym do odbioru. Harmonogram wywozu odpadów z podziałem na ulice i miejscowości w gminie Lubsko dostępny jest pod tym adresem.

Zobacz:   Niesamowity gest. Oddał szpik aby ratować życie bliźniaka genetycznego

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Lubsko będzie przeprowadzana jedynie dla właścicieli zamieszkałych nieruchomości, którzy opłacają odpady komunalne. Należy jednak zaznaczyć, że w ramach tej zbiórki nie będą przyjmowane następujące rodzaje odpadów:

  • odpady zmieszane, które należy wystawić w dniu odbioru odpadów zmieszanych;
  • odpady selektywnie zebrane (plastik, papier, szkło, bioodpady), które należy wystawić w dniu odbioru odpadów selektywnie zbieranych lub oddać je na Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK);
  • odpady budowlane i rozbiórkowe, takie jak poremontowe, budowlane i sanitarne odpady, gruz, cement, deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety itp., które również powinny być dostarczone na PSZOK;
  • odpady przemysłowe, takie jak odpady poprodukcyjne, zużyte zbiorniki po cieczach przemysłowych, uszkodzone maszyny produkcyjne i ich części, zbędne wyposażenie techniczne zakładów produkcyjnych, ferm hodowlanych itp. – ich odbiór możliwy jest tylko na podstawie dodatkowego zlecenia dla firmy odbierającej odpady;
  • odzież, która powinna być wrzucona do kontenerów PCK lub do pojemników na odpady zmieszane;
  • opony, które należy oddać na PSZOK oraz pojazdy spalinowe i ich części, takie jak karoserie, części samochodowe, motory, motorowery, kosiarki spalinowe oraz części do ww. – te odpady podlegają złomowaniu i odpowiedniej utylizacji.
Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

W przypadku odpadów pochodzących z nieruchomości niezamieszkałych (działalność), możliwy jest odbiór jedynie na podstawie dodatkowego zlecenia dla firmy odbierającej odpady.

Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać, kontaktując się z pracownikami Urzędu Miejskiego w Lubsku przy al. Niepodległości 2, w pokoju A 0.6. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się pod numerami telefonów: 68 457 61 67, 68 457 61 58. Pracownicy Urzędu są dostępni w następujących godzinach: poniedziałek od 7:30 do 17:00, wtorek do czwartku od 7:30 do 15:30 oraz piątek od 7:30 do 14:00.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz