Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali dwóch nastolatków, którzy strzelali do aut z wiatrówki i uszkodzili szyby w kilku samochodach. Sprawcy to mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Obecnie trwają czynności procesowe z ich udziałem.

Lubsko: Strzelali do aut z wiatrówki. Do sprawy zatrzymano dwóch nastolatków
fot. Lubuska Policja

W ostatnim czasie na terenie Lubska doszło do kilkudziesięciu przypadków uszkodzeń pojazdów zaparkowanych w różnych punktach miasta. Do miejscowego komisariatu cały czas zgłaszają się pokrzywdzeni w tej sprawie. Do tej pory odnotowano już kilkadziesiąt uszkodzeń tego typu. Są to głównie wybite szyby w samochodach i uszkodzona karoseria ale odnotowano również przypadki wybicia okna w domach.

Lubsko: Strzelali do aut z wiatrówki

Z policyjnych ustaleń wynika, że do zdarzeń dochodziło na przestrzeni kilku dni, najprawdopodobniej od 1 do 8 grudnia. Podjęte śledztwo doprowadziło do zatrzymania w nocy z 8/9 grudnia dwóch mężczyzn. Mężczyźnie przebywają w policyjnym areszcie ale nie nie usłyszeli jeszcze zarzutów. Trwa zbieranie materiału dowodowego i czynności procesowe z udziałem zatrzymanych nastolatków.