Dzięki skoordynowanym działaniom Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, nie dopuszczono do wjazdu na Węgry zestawu ciężarowego z 29 cudzoziemcami ukrytymi w naczepie.

Policja węgierska zatrzymała 29 cudzoziemców po informacji od Straży Granicznej w Tuplicach
fot. Straż Graniczna

O zdarzeniu, do którego doszło pod koniec lipca, poinformowali funkcjonariusze węgierskiej policji, którzy po informacji od Straży Granicznej w Tuplicach, zatrzymali do kontroli na przejściu granicznym Csanadpalota wytypowany zestaw ciężarowy. Sprawnie przeprowadzona akcja to efekt współpracy PSG w Tuplicach z Inspekcją Policji Federalnej w Forst.

Obie jednostki podjęły działania ukierunkowane na identyfikację organizatorów ujawnionego 8 czerwca 2021 r., po stronie niemieckiej, przerzutu obywateli Turcji. Z uzyskanych informacji wynikało, że grupa 29 obywateli Turcji, miała być przewieziona przez terytorium Polski do Niemiec.

Zobacz:   Loko-Piknik w Żaganiu. Kolejowe święto dla pasjonatów kolejnictwa

Zagrożenie związane z przerzutem cudzoziemców w przestrzeniach ładunkowych pojazdów pozostaje jednym z głównych zagrożeń notowanych na polsko-niemieckiej granicy wewnętrznej. – mówi Alicja Winiarska z Nadodrzańskiego Odziału Straży Granicznej. – Zaangażowanie międzynarodowych grup przestępczych, organizacja każdego etapu podróży cudzoziemców powodują, że walka z procederem jest wyjątkowo trudna i wymaga skoordynowanych międzynarodowych działań.