40-latek poszukiwany ENA i czterema listami gończymi, który ukrywał się na terenie Niemiec oraz posługujący się fałszywymi dokumentami trafił za kraty. Informacje zdobyte przez funkcjonariusz służby kryminalnej z żarskiej komendy, trafiły do niemieckich służby, które zatrzymały poszukiwanego mężczyznę podczas kontroli drogowej.

Poszukiwany ENA i 4 listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej
fot. Policja.pl

40-letni mężczyzna poszukiwany był czterema listami gończymi oraz Europejskimi Nakazami Aresztowania od 2008 roku za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Do informacji, że mężczyzna przebywa na terenie Niemiec, gdzie udaje mu się skutecznie ukrywać, ponieważ posługuje się fałszywymi dokumentami wystawionymi na inną osobę dotarł policjant z Żar.

Wszystkie ustalenia zostały przekazane za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim stronie niemieckiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż poszukiwany czterem listami gończymi 40-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez niemiecką policję w rejonie Frankfurtu nad Odrą. Mężczyzna został przetransportowany do Polski i w środę, 25 sierpnia, trafił za kraty na co najmniej cztery lata.