Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom i kobiecie. Trójka włamywaczy okradała sklepy i spuszczała paliwo z samochodów. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Troje znajomych włamywało się do aut i sklepów. Grozi im 10 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Oskarżonym zarzucono, że w nocy z 19 na 20 stycznia 2021 roku w Żarach, po uprzednim zerwaniu korka wlewu do baku samochodu marki Man dokonali kradzieży 100 l oleju napędowego, a także po wybiciu szyby w kabinie dostali się do wnętrza, skąd skradli pistolet do napełniania kół powietrzem. Oskarżeni spowodowali uszkodzenie instalacji elektrycznej znajdującej się wewnątrz kabiny oraz w rejonie baku paliwa i akumulatorów. Szkody wycenione zostały na kwotę 6000 zł.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

W trakcie śledztwa prokuratura ustaliła również, że 18 stycznia 2021 roku na na drodze nr 296, oskarżeni dokonali kradzieży katalizatora oraz radia samochodowego w Seacie Ibiza, powodując straty na kwotę 800 zł. Dwa dni później w miejscowości Lubanice, po wyrwaniu rolety i wybiciu szyb wejściowych do sklepu dostali się do środka sklepu z którego skradli terminal płatniczy oraz 2 paczki papierosów powodując 1800 zł strat.

Ustalono także, iż główny z oskarżonych, 24-letni mężczyzna, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, dotyczącego cofnięcie uprawnień na kategorię B, prowadził samochód. 24-latek został tymczasowo aresztowany.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

29-latce także zarzucono prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metaamfetaminy. Zastosowano wobec niej dozór policji, podobnie jak wobec 20-letniego współoskarżonego.

Całej trójce grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.