Pijany kierowca został zatrzymany przez policjanta z wydziału kryminalnego w Żarach, który był już po służbie. Funkcjonariusz zauważył pojazd jadący zygzakiem gdy spacerował z rodziną. Kierowca osobowego Forda miał prawie promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie
fot. Policja

Pijany kierowca został zatrzymany we wtorek, 10 sierpnia, późnym popołudniem w Żarach na ulicy Artylerzystów. Samochód jadący przez miasto zygzakiem zauważył policjant, który był z rodziną na spacerze. Mimo tego, że był już po służbie, podbiegł do zatrzymującego się przed sygnalizacją samochodu i już po pierwszych słowach kierowcy miał pewność, że mężczyzna nie jest trzeźwy.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Żary: Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Funkcjonariusz odebrał pijanemu kierowcy kluczyki i kazał mu zająć miejsce na tylnej kanapie a następnie przekazał mężczyznę w ręce kolegów z żarskiej drogówki, których wezwał na miejsce. Badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierowcy wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.