Miasto Żary i Gmina Żary zaszczepią nawet 800 seniorów przeciwko grypie. To dzięki umowom, które podczas Pikniku Zdrowia podpisała marszałek Elżbieta Anna Polak. Na bezpłatne szczepienia przeciw grypie samorząd województwa przeznaczył prawie 40 tys. zł.

Żary: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów
fot. Pixabay

Marszałek podpisała umowę z burmistrz miasta Żary Danutą Madej i wójtem Gminy Żary Leszkiem Mrożkiem podczas Pikniku Zdrowia. To impreza organizowana przez samorząd województwa, promująca profilaktykę i zdrowy tryb życia. – Na każdym kroku mówimy o zdrowiu, szczepieniach, walce z COVID-19.  Wspólnie z wójtem Leszkiem Mrożkiem dziękujemy za organizację całego przedsięwzięcia i dziękujemy osobom, które są dzisiaj z nami – zapewniała burmistrz Danuta Madej.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie – w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Żary: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Do miasta Żary popłynie 18,5 tys. zł, gmina wiejska otrzyma z kolei 20 tys. zł. Włodarze zadeklarowali, że środki te pomogą zaszczepić odpowiednio 500 i 300 seniorów z terenu konkretnych samorządów.

Przypomnijmy, że do programu szczepień przeciwko grypie dla seniorów, współfinansowanym ze środków samorządu województwa, zapisało się 12 gmin. – Podpisaliśmy umowę na szczepienia przeciw grypie dla seniorów na terenie miasta i gminy, bo nie ma w tym roku nic ważniejszego, najważniejsze są szczepienia. Chcemy, żeby było normalnie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.