Targ Śniadaniowy w Żarach to impreza, która przyciąga amatorów lokalnego, zdrowego jedzenia. Organizatorzy przygotowali dziesiątki stoisk, na których wystawcy prezentowali żywność i rękodzieło. Było smacznie i regionalnie!

Setki gości odwiedziło Targ Śniadaniowy w Żarach
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Gdy Targ Śniadaniowy w Żarach otwiera swe bramy od razu można się przekonać, że to miejsce istotne dla mieszkańców Żar i okolic. Już od samego początku na Folwarku Zamkowym pojawiło się dziesiątki osób, na których czekało kilkudziesięciu wystawców. Prezentowali oni m.in.: sery, chleby, mięsa, przetwory oraz pyszne słodkości. Oczywiście organizatorzy zadbali również o atrakcyjną ofertę rękodzieła, bo także na tym polu Lubuskie ma, czym się pochwalić.

Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Żary: Setki gości na Targu Śniadaniowym

Lokalnym produktom przyjrzała się wspólnie z przewodniczącym sejmiku Wacławem Maciuszonkiem, marszałek Elżbieta Anna Polak. Po stoiskach oprowadził ich Mirosław Motyka, znany producent lokalnych wyrobów oraz propagator regionalnego jadła. Przypomnijmy, że samorząd województwa od lat działa aktywnie na rzecz promowania lokalnych produktów. Służą temu np. akcje takie jak Lubuski Paszport Turystyczny, który prezentuje miejsca warte odwiedzenia w regionie. Na szlaku znajdują się zarówno lokalizacje do świetnej zabawy, jak i kulinarnych podbojów, w dużej mierze opartych o lokalne dania.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

To nie ostatni Targ Śniadaniowy w tym roku. Kolejny zaplanowano na 22 sierpnia. Organizatorami wydarzenia jest stowarzyszenie Łowców Smaków.