Oryginalny burger i belgijskie frytki pod chmurką? Sezon foodtruckowy w pełni! 30, 31 lipca i 1 sierpnia 2021 r. to daty, które powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy miłośnicy kulinariów. Żary Zlot Food Trucków 2021 to prawdziwi pasjonaci dobrej kuchni, którzy przez trzy dni będą karmić mieszkańców i gości swoimi popisowymi daniami. Kulinarne świętowanie lata będzie miało miejsce przy Alei Promnitzów.

Żary Zlot Food Trucków 2021
Zlot Food Trucków w Żarach 2021 – fot. materiały prasowe/Futraki

Zlot Food Trucków w Żarach 2021

Foodtruckowy lifestyl cieszy się w Polsce niegasnącą popularnością. Po dłuższej przerwie food trucki wróciły do polskich miast i miasteczek, by promować kulinaria i karmić spragnionych eventów pod chmurką mieszkańców daniami z różnych stron świata. Kulinarne świętowanie lata z food truckami w Żarach będzie miało miejsce w długi weekend od 30 lipca – 1 sierpnia. Organizatorzy zlotu zapraszają na rodzinny piknik w ramach kultowego już zlotu.

Do Żar zawita kilkanaście food trucków, które będą serwować oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady.

Organizatorem zlotu jest organizacja FUTRAKI, która skupia kilkuset właścicieli food trucków, wyselekcjonowanych pod względem jakości.

Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne dania, cenione w całej Polsce. Zlot food trucków w Żarach odbędzie się przy Al. Promitzów w dniach 30, 31 lipca i 1 sierpnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny.