Dwóch żarskich policjantów asp. Marcin Wołoszyn oraz st. sierż. Łukasz Kabała nawet przez chwilę nie zastanawiali się co robić, kiedy na miejscu interwencji dowiedzieli się, że życie schorowanego mężczyzny może być zagrożone. Policjanci wyważyli drzwi aby pomóc choremu mężczyźnie do czasu przybycia pogotowia.

Policjanci z Żar wyważyli drzwi aby pomóc choremu mężczyźnie
fot. KPP w Żarach

Zdarzenie miało miejsce w czwartkowy poranek. 1 lipca funkcjonariusze pojechali na sygnale na interwencję do jednego z mieszkań w Żarach po tym jak pracownicy opieki społecznej zgłosili, że starszy i schorowany mężczyzna nie otwiera drzwi a kontakt z nim jest utrudniony.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Żary: Policjanci wyważyli drzwi aby pomóc choremu

Po przybyciu na miejsce, patrol dowiedział się, że schorowany mężczyzna musi zażywać leki ale próby nawiązania rozmowy i prośby o otwarcie drzwi nie skutkowały. Głos zza drzwi był coraz słabszy aż w pewnym momencie zamilkł. Liczyła się każda minuta, więc funkcjonariusze nie tracąc cennego czasu wyważyli drzwi i wbiegli do środka. Starszy mężczyzna leżał na łóżku. Był bardzo osłabiony i nie był w stanie usiąść ani mówić.

Wszystko zakończyło się szczęśliwie, ponieważ pomoc przyszła na czas. – mówi Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej w Żarach. Do czasu przyjazdu pogotowia, które udzieliło fachowej opieki i podało niezbędne leki, pomocy przedmedycznej udzielili policjanci, którzy wyważyli drzwi aby pomóc choremu mężczyźnie.