Kryminalni z Żar odzyskali skradzionego na terenie Niemiec busa wartego 85 tysięcy euro. Podejrzani, 29 i 26 latek, usłyszeli zarzuty paserstwa. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni odzyskali kradzionego Sprintera wartego 85 tys. euro. Był już częściowo rozebrany
Gdy kryminalni z Żar odzyskali skradzionego Sprintera wartego 85 tys. euro, samochód był już częściowo rozebrany – fot. KPP w Żarach

Do zatrzymania doszło we wtorek, 20 kwietnia, po tym jak ustalono, że na posesji w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, znajduje się kradziony na terenie Niemiec samochód. Policjanci natychmiast pojechali w ustalone miejsce w którym zastali dwie osoby, które pracowały przy częściowo rozebranym specjalistycznym Mercedesie Sprinterze.

Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych bazach danych, żarscy kryminalni potwierdzili, że został on skradziony w Niemczech. W związku z tym 29 i 26-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych na miejscu zdarzenia, odzyskany pojazd został zwrócony właścicielowi. Jego wartość wyceniono na 85 tysięcy euro.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Podejrzani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże 29 i 26-latkowi może grozić nawet 10 lat więzienia z uwagi na znaczną wartość mienia.