Zaginiony 13-latek ze Słubic odnaleziony w Żarach. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach, mł. insp. Tomasz Białek, rozpoznał zaginionego chłopca podczas robienia zakupów. Towarzyszył mu poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu 16-latek. Nastolatkowie cali i zdrowi trafili pod opiekę rodziców.

Zaginiony 13-latek ze Słubic odnaleziony w Żarach. Towarzyszył mu poszukiwany 16-latek
Zaginiony 13-latek ze Słubic odnaleziony. Chłopca rozpoznał podczas zakupów żarski komendant mł. insp. Tomasz Białek – fot. KPP w Żarach, policja.pl

Zaginiony 13-latek ze Słubic wyszedł z domu w środę, 7 kwietnia, i od tego czasu nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. W jego poszukiwania zaangażowało się wielu funkcjonariuszy, nie tylko ze słubickiej komendy, ale również z innych jednostek województwa lubuskiego. Rysopis chłopca trafił do funkcjonariuszy z jednostek ościennych, a także do mediów.

Zobacz:   SG: Zatrzymania trzech poszukiwanych

13-letni Hubert ze Słubic odnaleziony w Żarach

13-letni Hubert ze Słubic odnalazł się w Żarach, 13 kwietnia, towarzyszył mu inny nastolatek. Zauważył ich mł. insp. Tomasz Białek z żarskiej komendy, podczas robienia zakupów w jednym z żarskich marketów. Obaj zachowywali się podejrzanie, rozglądali się ukradkiem i szybkim krokiem wyszli ze sklepu. Ponieważ ubiór jednego z nich odpowiadał opisowi ubioru zaginionego 13-latka ze Słubic, komendant zakończył zakupy i ruszył za nimi.

Obaj chłopcy mieli twarze zasłonięte maseczkami, więc trudno było w stu procentach potwierdzić, że jeden z nich to zaginiony 13-latek ze Słubic. Pan Tomasz poinformował dyżurnego, który powiadomił patrol i wspólnie z policjantami pojechał w kierunku, w którym oddalili się chłopcy.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Zaginiony 13-latek ze Słubic odnaleziony. Towarzyszył mu poszukiwany 16-latek

Nastolatkowie na widok radiowozu zaczęli uciekać, rozdzielili się, każdy w inną stronę. W ślad za nimi w pieszy pościg ruszył komendant oraz jeden z funkcjonariuszy. Dwaj uciekinierzy po chwili zostali zatrzymani. Okazało się, że jednym z chłopców rzeczywiście jest zaginiony 13-latek. Towarzyszył mu 16-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Chłopcy zostali dowiezieni do komendy, a potem cali i zdrowi przekazani rodzicom.