Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 44 i 34 lat. Oskarżonym zarzucono, że na początku października ubiegłego roku, ukradli z posesji na terenie powiatu żarskiego elementy stalowe o łącznej wartości 2 tys. złotych.

Złodzieje stalowych elementów, którzy uszkodzili auta właściciela podczas próby ich zatrzymania staną przed sądem
Złodzieje, którzy uszkodzili auta właściciela podczas próby ich zatrzymania staną przed sądem – fot. Policja

Obaj mężczyźni, 2 października 2020 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, dokonali kradzieży szyn stalowych, elementów bram i furtek, szybów wentylacyjnych oraz grzejników, a także przewody elektryczne. Starszemu z mężczyzn zarzucono również, uszkodzenie samochodów marki Skoda i Mitsubishi należących do jednego z pokrzywdzonych, którymi w ramach obywatelskiego zatrzymania zablokował drogę ucieczki obu mężczyznom podczas kradzieży.

Jak poinformowała prokuratura, 44-latek miał uderzyć swoim samochodem w pojazdy, czym spowodował uszkodzenia obu aut na łączną kwotę 13 tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Wkrótce obaj złodzieje staną przed sądem. Czyny zarzucane mężczyznom zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.