Firma z województwa wielkopolskiego zorganizowała spotkanie dla seniorów pomimo obowiązujących obostrzeń. Pojawiło się na nim kilkanaście osób zachęconych do przyjścia obietnicą otrzymania nagrody i zniżek na zakupy sprzętu gospodarstwa domowego.

Zorganizowali nielegalne spotkanie dla seniorów. Kusili prezentami i rabatami na zakup sprzętów RTV i AGD
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Wydarzenie miało miejsce w Żarach. Policja otrzymała zgłoszenie, że pomimo istniejącej sytuacji związanej z koronawirusem zorganizowano spotkanie dla seniorów. Pod wskazany adres udali się więc wspólnie z pracownikami sanepidu. Na miejscu okazało się, że seniorzy przyszli na spotkanie, ponieważ otrzymali telefon od organizatorów, którzy zachęcali ich do przyjścia po odbiór nagrody oraz karty rabatowej do sieci sklepów RTV i AGD.

Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Co ciekawe, osoba telefonująca poinformowała jednocześnie, że organizator posiada zgodę sanepidu na przeprowadzenie przedsięwzięcia oraz, że na spotkaniu będzie obecny przedstawiciel z sanepidu co oczywiście nie było to prawdą. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących obostrzeń i zakazów policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające i przestrzegają przed tego typu telefonami i spotkaniami dla seniorów.

Przestrzegamy seniorów przed tego typu telefonami. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i pozostańmy w domu. – mówią policjanci – Zwróćmy również uwagę na to co podpisujemy przy zawieraniu umów z przedstawicielami różnych firm. Uważajmy na osoby wykorzystujące COVID-19 do dokonywania oszustw na przykład zachęcające zakup leków na koronawirusa, czy dezynfekcję pomieszczeń. – dodają.