Gmina Żary zakończyła budowę sieci hotspotów oferujących bezpłatny Internet w miejscach publicznych, który jest dostępny dla mieszkańców i turystów. Inwestycja powstała w ramach projektu WIFI4EU i jest w całości finansowania ze środków unijnych.

WiFi4EU: Bezpłatny Internet w Żarach, Bieniowie i Lubomyślu. Gdzie? Jak skorzystać?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Nowe hotspoty WiFi4EU oferujące bezpłatny Internet znajdują się w Urzędzie Gminy Żary, Szkole Podstawowej w Bieniowie i w okolicach placówki oraz w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu i jego okolicach. Aby zalogować się do sieci wystarczy podłączyć się do otwartej sieci WiFi4EU, zaakceptować regulamin, który otworzy się w oknie przeglądarki a następnie kliknąć „Zaloguj”.

WiFi4EU to inicjatywa, która wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w gminach w całej Europie. W ramach WiFi4EU gminy mogą ubiegać się o bony o wartości 15 tys. euro, które służą pokryciu kosztów zainstalowania hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych, które nie oferują jeszcze tego rodzaju bezpłatnego publicznego dostępu do internetu.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy
WiFi4EU video – wideo: YouTube