Ponad trzy godziny trwała sobotnia akcja gaśnicza pod Żarami. Pożar w Olszyńcu wybuchł 22 stycznia, późnym wieczorem. Ogniem zajęła się stodoła.

Pożar w Olszyńcu. Płonęła stodoła i garaże
fot. KP PSP Żary i OSP Marszów

Informacja o palącym się budynku gospodarczym połączonym z dwoma garażami dotarła do dyżurnego Straży Pożarnej w Żarach w sobotę, 22 stycznia, przed godziną 23. Gdy na miejsce dotarły zastępy strażaków, ogniem objęty był cały budynek gospodarczy w którym mieściła się stodoła. Pożar w Olszyńcu gasiły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach i jednostek OSP Marszów, Złotnik, Lubanice i Mirostowice Dolne.

Olszyniec: Pożar budynku gospodarczego i garaży

Sytuacja była trudna, bo płonący budynek gospodarczy połączony był z dwoma garażami. Z obiektów wydobywał się na zewnątrz czarny dym i ogień a kilka metrów od palącej się stodoły znajdował się dom, który był zagrożony. Kierujący działaniami ratowniczymi uzyskał informację o prawdopodobnym braku osób w budynku i znajdujących się wewnątrz kanistrów i butli z gazem propan-butan w garażu. 

Działania, oprócz ugaszenia pożaru i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzono również w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.