Po raz kolejny nagrodzono młodych i zdolnych Lubuszan. Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego – naukowe, twórcze i artystyczne – 25 osobom wręczył wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego 2021/2022 wręczone. Wśród stypendystów uczeń z Żar
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

Te stypendia to zachęta i podziękowanie za pracę, którą młodzi ludzie wykonują. Uczniowie ci niedługo pójdą na studia, ale zachęcam, aby później wrócili do Lubuskiego, bo będą mieli tu dobrą pracę i możliwości rozwoju naukowego, zawodowego i osobistego. Życzę wielu sukcesów: naukowych, artystycznych i twórczych, by Ziemia Lubuska była znana i było o niej głośno, a także o osobach, które ją reprezentują – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.       

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Zarząd Województwa Lubuskiego po raz osiemnasty przyznał stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego. Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego otrzymało do tej pory 400 młodych Lubuszan. Łącznie na przestrzeni 17 lat przeznaczono na nie 776.100 zł.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 104 wnioski o przyznanie stypendiów na rok szkolny 2021/2022, z czego jeden nie spełnił wymogów formalnych.

Ile wynoszą stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego?

Wysokość tegorocznego stypendium to 3 600,00 zł (przyznawane jest na okres 6 miesięcy: od stycznia do czerwca 2022 roku, po 600,00 zł miesięcznie).

Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Stypendia Marszałka Województwa Lubuskiego ustanowione zostały w celu stworzenia wybitnie uzdolnionym uczniom odpowiednich warunków do dalszego kształcenia się i rozwoju, a także inspirowania młodzieży do podejmowania kolejnych zadań. Stypendia są również formą promocji młodych ludzi, którzy realizując swoje pasje, zainteresowania i aspiracje, przyczyniają się do pomnażania dorobku intelektualnego naszego regionu.

Na liście tegorocznych stypendystów znalazł się również uczeń z Żar – Szymon Gajda z I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Żarach, który otrzymał stypendium naukowe. Z pełną listę tegorocznych stypendystów można zapoznać się tutaj.